Zoeken

Musa de museumman

Nieuw in Museum Elburg ‘Musa – de museumman’. Musa is een handpop die de verschillende wisselende tentoonstellingen voor basisschoolleerlingen inzichtelijk maakt. Dit doet hij door een bezoek te brengen in de klas waar hij, aan de hand van een koffertje vol spulletjes, verteld over wat er in het museum te zien is. Daarnaast brengen de leerlingen een bezoek aan de tentoonstelling waarbij ze worden rondgeleid door Musa zelf! Er is een aparte folder verkrijgbaar over Musa.

Musa werkt in het museum, hij is al oud, niemand weet precies hoe oud. Hij heeft van alles meegemaakt. Het lijkt wel of hij overal bij is geweest. Hij weet dan ook heel veel te vertellen. Soms is Musa wel een beetje verdrietig. Omdat hij al zolang leeft en al zoveel heeft meegemaakt heeft hij ook een heleboel mensen ontmoet, maar helaas zijn veel van deze mensen er niet meer. Volgens Musa lijkt het af en toe wel of alles van vroeger aan het verdwijnen is,.. Dit vind Musa soms een eng idee, want wie weet verdwijnt hij op een dag ook wel!

Daarom heeft Musa iets bedacht. Hij gaat op bezoek bij alle schoolkinderen, want kinderen zijn  jong en leven waarschijnlijk nog heel lang. Daarom wil Musa de dingen die hij nog weet over vroeger aan de kinderen vertellen zodat niet alles verloren gaat maar dat het verleden nog blijft bestaan in de gedachten van de kinderen.

Musa heeft een oude koffer daar zitten spulletjes in. Dingen van nu en dingen van vroeger. Hij neemt deze koffer mee naar school om samen met de kinderen naar de spullen te kijken en er over te vertellen. Musa vind het ook erg leuk om de kinderen het museum te laten zien daarom mogen alle kinderen met hem mee naar het museum waar Musa zelf een rondleiding geeft!

Voor inlichtingen kunt u bellen met Museum Elburg, bereikbaar onder telefoonnummer 0525-681341 of mailen naar info@museumelburg.nl.
Wilt u een activiteit boeken raden wij aan tijdig contact op te nemen met de afdeling educatie, Anneloes Stellingwerf.